Amerikalı Emekli, Türkiye’de Hayallerindeki Yaşamı Buldu: “Sınırlı Harcamalarla Harika Bir Hayat Yaşıyorum!”

ABD’de yaşayan Debra Crockett isimli bir kadın 8 yıl önce emekli oldu. Amerikalı emekli Crockett, evini, arabasını ve tüm değerli eşyalarını satarak uzun bir seyahate çıkmaya karar verdi. Emekli maaşıyla Avrupa’yı dolaşan kadın sonunda Türkiye’ye yerleşmeye karar verdi.

“TÜRKİYE’DE NEREDEYSE HİÇBİR ŞEY ÖDEMEDEN YAŞIYORUM”

Türkiye’de yaşamı “Burada neredeyse hiçbir şey ödemeden yaşıyorum” sözleriyle özetleyen Crockett, “Sınırlı harcamalarla harika bir hayat yaşıyorum. Hayatta kalmak için bankada milyonlarca ya da yüz binlerce dolarınız olması gerektiğini düşünmek çok saçma. Ben tamamen sosyal güvenliğimle yaşıyorum” ifadelerini kullandı.

500 DOLARDAN DAHA AZ MALİYETLE YAŞIYOR

Business Insider’ın haberine göre, Debra Crockett’in Türkiye’deki yaşam maliyeti oldukça düşük. Crockett, kira, elektrik, su ve internet gibi temel ihtiyaçlarını ABD dolarına çevrildiğinde ayda 500 dolardan daha az bir maliyetle karşılıyor.

Crockett’in kirası ayda 463 dolar, elektrik faturaları ayda 25 dolar, su faturası ayda 1 doların biraz üzerinde ve interneti ayda 11 doların biraz üzerinde.

Türkiye’deki ikametini her yıl yenilemek için harcadığı yaklaşık 200 dolara rağmen Crockett, ayda 2.929 dolar (yaklaşık 94 bin 512 TL) emekli maaşıyla rahat bir hayat sürüyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x